+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Luty w JRG.
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Luty w JRG.

Luty w JRG.

W lutym Szkolna JRG brała udział w 30 zdarzeniach, z czego pożary stanowiły 11, miejscowe zagrożenia 13, a alarmy fałszywe 6 wyjazdów.

Oprócz tego w dniach 10-11 lutego dwie osoby (operatorzy dronów) w ramach COO Komendanta Głównego PSP uczestniczyli w działaniach przeciwpowodziowych w  Płocku.

Pożar samochodu.

 

W dniu 1 lutego, strażacy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do palącego się w garażu samochodu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dym i płomienie wydobywające się z wnętrza garażu. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybycie zastępu OSP (5 osób małżeństwo i troje dzieci). Miejsce akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na wyłączeniu prądu w budynku, podaniu jednego prądu wody w natarciu do wnętrza garażu w którym znajdował się palący samochód osobowy (Ford fiesta rok produkcji 2009) oraz jednego prądu wody w natarciu na palący się dach garażu, dwóch prądów wody w obronie na palący się dach nad kotłownią oraz w obronie budynku mieszkalnego. W garażu zlokalizowano dwie butle 11 kg propan-butan które wyniesiono na zewnątrz i schłodzono. Dalsze działania ratowników polegały na rozbiórce dachu nad garażem i kotłownią oraz ugaszeniu konstrukcji dachu ze stanowiska gaśniczego na drabinie mechanicznej. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną. Miejsce przekazano właścicielce obiektu.

Pożar domku letniskowego.

 

W dniu 2 lutego nasi koledzy zostali wysłani do pożaru przy ulicy Chemicznej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali domek letniskowy murowany, całkowicie objęty pożarem. Na zewnątrz znajdował się właściciel, nie zgłaszał dolegliwości i poinformował, że wewnątrz nie ma żadnych osób, ale znajduję się butla turystyczna z gazem propan-butan. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu i obronie na pobliską altanę i szopkę. Dopływ prądu do działki odłączył świadek zdarzenia. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych. Częściowo rozebrano poszycie i drewnianą konstrukcje dachu. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono pogorzelisko, nie stwierdzając zagrożeń. Odnaleziono butle turystyczną, którą umieszczono w celu schłodzenia w zbiorniku z wodą. Na koniec działań pogorzelisko i pozostałą konstrukcję pokryto pianą średnią. Podczas prowadzonych działań zorganizowano dowożenie wody do miejsca pożaru z pobliskiego osiedla.

 

Wypadek na ulicy Wojska Polskiego.

 

W dniu 4 lutego, zastęp ze Szkolnej JRG został wysłany do wypadku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy stojący na torowisku na pasie zielonym miedzy jezdniami. Kierowca jechał sam i nie zgłaszał dolegliwości. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na zatrzymaniu ruchu tramwajowego oraz usunięciu z jezdni uszkodzonej barierki energochłonnej. Uszkodzony pojazd został zabrany przez Pomoc Drogową. Przywrócono ruch na torowisku.

fot. Bydgoszcz998

Nasi koledzy z SP PSP w Bydgoszczy podczas działań przeciwpowodziowych w płocku.

image_pdfimage_print
Translate »