1

Czerwiec w JRG

W czerwcu 2023 r. Szkolna JRG brała udział w 71 zdarzeniach. 29 wyjazdów stanowiły pożary, 33 miejscowe zagrożenia, a 9 zgłoszeń to alarmy fałszywe.

Zderzenie samochodów w Bydgoszczy

4 czerwca 2023 r. na ulicy Wojska Polskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania ratowników polegały na sorbcji płynów eksploatacyjnych. Na czas prowadzonych działań na jednym pasie jezdni wstrzymano ruch.

zdjęcia- st.str. Maciej Kopeć

Zderzenie samochodów w Bydgoszczy

7 czerwca 2023 r. doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych na skrzyżowaniu ulicy Dziatkiewicza z ulicą Wojska Polskiego. Podczas zdarzenia nie było osób poszkodowanych. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Z jezdni zebrano rozlane płyny eksploatacyjne. Ruch na drodze w trakcie działań był wstrzymany.

zdjęcia- asp. Ireneusz Walczak

Pożar piwnicy

7 czerwca 2023 r. na ulicy Rysia w Bydgoszczy miał miejsce pożar w jednej z piwnic w bloku. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastali duże zadymienie. Przy użyciu kamery termowizyjnej odnaleźli źródło pożaru i ugasili poprzez podanie wody na palące się materiały. Ostatnim etapem działań było oddymienie klatki schodowej i piwnicy. Podczas zdarzenia nie było osób poszkodowanych.

zdjęcia- str. Maciej Kopeć

Pożar budynku

7 czerwca 2023 r. w Bydgoszczy na ulicy Wojska Polskiego doszło do pożaru, który objął cały budynek. Obiekt nie był zamieszkany. Działania strażaków polegały na podaniu wody oraz przeszukaniu pomieszczeń. Po sprawdzeniu obiektu nie znaleziono żadnych osób wewnątrz. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych mających na celu zabezpieczenie pogorzeliska.

zdjęcia- mł.asp. Łukasz Martin

Wyciek substancji chemicznej

23 czerwca 2023 r. w Bydgoszczy na ulicy Wojska Polskiego na terenie jednego z zakładów doszło do rozszczelnienia zbiornika z kwasem solnym. Zawartość zbiornika około 80m3 wylała się do tacy wychwytowej pod zbiornikiem oraz poza tacę. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Ratownicy rozstawili kurtyny wodne, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się chmury oparów kwasu solnego. Na miejscu zdarzenia zadysponowano dwie grupy specjalistyczne ratownictwa chemicznego z Bydgoszczy oraz Włocławka. Działania polegały na wypompowywaniu cieczy do zbiorników zastępczych. Teren wokół miejsca zdarzenia był monitorowany pod kątem skażenia, teren został zneutralizowany. Na miejscu był obecny przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Policja.

zdjęcia- mł.bryg. Ireneusz Jakubowski

Zderzenie dwóch samochodów w Makowiskach

23 czerwca 2023 r. doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz ciężarowego na DK10. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podczas zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy na miejscu zdarzenia.

zdjęcia- asp. Sebastian Gawron

Zderzenie samochodów w Nowej Wsi Wielkiej

25 czerwca 2023 r. w Nowej Wsi Wielkiej na ulicy Bydgoskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Strażacy po przybyciu na miejsce zabezpieczyli teren akcji. W wyniku zderzenie jedna osoba został poszkodowana i wymagała hospitalizacji.

zdjęcia- st.str. Maciej Kopeć