1

Kwiecień w JRG.

W kwietniu Szkolna JRG brała udział w 57 zdarzeniach, z czego pożary stanowiły 18, miejscowe zagrożenia 33, a alarmy fałszywe 6 wyjazdów. Ponadto nasi koledzy byli dysponowani do pomocy poza rejon chroniony SP PSP 6 razy.Powalone drzewo.

 

W dniu 4 kwietnia nasi koledzy zostali zadysponowani do zdarzenia przy ulicy Modrakowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano przewrócone drzewo leżące na chodniku, pod którym znajdowała się poszkodowana, która była przytomna, z urazami lewej nogi i barku. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na zrobieniu dostępu do poszkodowanej przez odcięcie przeszkadzających gałęzi. Kobiecie udzielono wsparcia psychicznego i przekazano ją przybyłemu na miejsce ZRM. Pani została zabrana do szpitala. Podczas zdarzenia zostały zarysowane pojazdy przez przewracające się drzewo: Opel Astra i Daewoo Lanos . Auta miały zarysowania na lakierze. Następnie leżące drzewo pocięto i ułożono w bezpiecznym miejscu.zdjęcia st.asp. Robert SmolińskiWypadek samochodowy.

 

W dniu 4 kwietnia strażacy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 266 km DK 10. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzone czołowo samochody: osobowy z dostawczym. Pojazdy znajdowały się poza jezdnią. Dostawczy Peugeot leżał na prawym boku, podróżujące osoby samodzielnie opuściły pojazd.  Z kolei  kierujący Oplem Astrą zakleszczony był w pojeździe, któremu pomocy medycznej udzielał przybyły przed zastępem PSP ZRM, będący na miejscu zdarzenia.

Policjanci zatrzymali ruch w obu kierunkach, organizując objazd innymi drogami. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na odcięciu dopływu prądu z akumulatorów w obu pojazdach, zakręcono butlę z gazem w Oplu. Jednocześnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do poszkodowanego co pozwoliło na ewakuację mężczyzny w asyście ratowników medycznych z pojazdu do karetki. Usunięto rozlane płyny eksploatacyjne przy pomocy sorbentu.  Na miejsce zadysponowano kolejne trzy ZRM, które zajęły się poszkodowanymi osobami z Peugeota. Wszystkie osoby po przebadaniu przez ZRM zostały zabrane do szpitala. Oba pojazdy zostały zabrane przez Pomoc Drogową. Na miejscu pozostał patrol Policji prowadząc swoje czynności.zdjęcia asp. sztab. Paweł MohrZatopiony samochód.

 

W dniu 10 kwietnia ratownicy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do pomocy ratownikom z JRG 4 Bydgoszcz. Działania naszych kolegów polegały na wyciągnięciu samochodu osobowego z Kanału Bydgoskiego, do czego użyto SCRt Scania.zdjęcia mł.ogn. Jakub SiadakOdprawa Dowódców i Dyżurnych SSK.

 

W dniu 12 kwietnia zorganizowano odprawę dowódców JRG SP PSP oraz dyżurnych Szkolnego Stanowiska Kierowania, w której uczestniczył Zastępca Komendanta SP PSP w Bydgoszczy st. bryg. Robert Sawosz oraz dowódcy wszystkich szczebli ze Szkolnej JRG oraz dyżurni SSK.zdjęcia mł.bryg. Ireneusz JakubowskiWypadek drogowy.

 

W dniu 26 kwietnia nasi koledzy zostali zadysponowani na ulicę Petersona. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek motocyklisty z samochodem osobowym. W chwili przybycia zastępów samochód osobowy znajdował się na poboczu drogi. Kierowca wraz z pasażerem znajdowali się poza pojazdem bez obrażeń. Natomiast kierujący motocyklem leżał na jezdni, a motocykl znajdował się na poboczu. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy motocykliście. Mężczyzna był przytomny, kontaktowy z widocznymi otarciami na ciele. Ze względu na uszkodzenia odłączono akumulator w motocyklu oraz zebrano rozlane płyny eksploatacyjne. Na czas działań droga była zablokowana w obu kierunkach. Na miejsce przybył ZRM, któremu  przekazano poszkodowanego –  po przebadaniu kierowca motocykla  został zabrany do szpitala im. Jurasza. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol Policji prowadził dalsze czynności, a ruch odbywał się wahadłowo.zdjęcia Foto Bydgoszcz 998