1

Lipiec w JRG.

W lipcu Szkolna JRG brała udział w 74 zdarzeniach, z czego pożary stanowiły 14, miejscowe zagrożenia 49, a alarmy fałszywe 11 wyjazdów. Ponadto nasi koledzy byli dysponowani do pomocy poza rejon chroniony SP PSP 7 razy.Powalone drzewa.

W dniu 1 lipca nasi koledzy zostali zadysponowani do powalonych drzew przy ulicy Białogardzkiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa powalone drzewa, opierające się o pięć samochodów osobowych. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania polegały na usunięciu drzew z pojazdów przy pomocy pilarek.

Zedjęcia- asp Piotr Idziak

Płonący samochód.

W dniu 12 lipca ratownicy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do zdarzenia przy ulicy Dąbrowa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali palącą się kabinę samochodu ciężarowego marki MAN. Kierowca znajdował się poza pojazdem. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na podaniu dwóch prądów wody piany ciężkiej w natarciu i ugaszeniu pożaru. Odłączono akumulatory oraz podniesiono kabinę w celu dokładnego sprawdzenia i przelania komory silnika. Kierowca nie potrafił określić przyczyny pożaru.

Zdjęcia – mł. asp. Łukasz Martin

Wypadek na S10.

W dniu 19 lipca nasi koledzy zostali zadysponowani do pomocy przy działaniach przy wypadku drogowym. Na wysokości miejscowości Zielonka nastąpiło zderzenie dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z kierowców został uwięziony w kabinie. Oprócz strażaków z JRG SP PSP, działania prowadzili strażacy z JRG 4 Bydgoszcz, z OSP Brzoza oraz z OSP Białe Błota. Poszkodowany został wydobyty z rozbitej kabiny przy użyciu narzędzi hydraulicznych i przekazany ZRM. Na czas prowadzenia działań wstrzymano ruch w kierunku Torunia

Zdjęcia – mł. asp. Grzegorz Zalewski

Pożar budynku.

W dniu 30 lipca, ratownicy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do pożaru budynku przy ulicy Wojska Polskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali wydobywający się dym z pomieszczeń na parterze. Paliły się meble w pokoju. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia, równocześnie przystąpiono do przeszukiwania pomieszczeń (niektóre z nich były zamknięte – w tym celu użyto wyważarki do drzwi). Po ugaszeniu pożaru budynek przewietrzono przy pomocy wentylatora oddymiającego oraz sprawdzono kamerą termowizyjną – brak zagrożenia i brak osób poszkodowanych. Po zakończeniu działań na miejscu pozostała Policja.

Zdjęcia – str. Maciej Kopeć