1

Lipiec w JRG

W lipcu 2023 r. Szkolna JRG brała udział w 61 zdarzeniach. 19 wyjazdów stanowiły pożary, 34 miejscowe zagrożenia, a 8 zgłoszeń to alarmy fałszywe.

Pożar lasu w miejscowości Leszyce

4 lipca w miejscowości Leszyce doszło do pożaru lasu. W akcji gaśniczej oprócz zastępów Straży Pożarnej brały udział samolot Dromader oraz helikopter ze zbiornikiem na wodę Bambi Bucket. Wypalony obszar młodnika został oborany przez pracowników Zakładu Usług Leśnych.

Zdjęcia: mł. asp. Martin Łukasz, st. str.Kopeć Maciej

Zerwanie poszycia dachowego

6 lipca na ulicy Toruńskiej silny wiatr zerwał poszycie dachu jednego z budynków mieszkalnych. Działania strażaków prowadzone z drabiny mechanicznej polegały na usunięciu zerwanego poszycia.

Zdjęcia: mł. bryg. Jakubowski Ireneusz

Zderzenie samochodów na ul. Nowotoruńskiej

10 lipca na ulicy Nowotoruńskiej doszło do zderzenia samochodu dostawczego z osobowym. Uczestnicy zdarzenia samodzielnie opuścili pojazdy przed przybyciem służb, nie odnieśli obrażeń. Uszkodzoną latarnię uliczną sprawdzono detektorem napięcia, wykluczono zagrożenie. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów, uprzątnięciu jezdni z rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz elementów pojazdów.

Zdjęcia: bryg. Mazurkiewicz Marcin, mł. asp. Martin Łukasz, st. str.Kopeć Maciej

Wypadek na DK 10

12 lipca na skrzyżowaniu DK 10 z ulicą Leśną w Solcu Kujawskim doszło do zderzenia dwóch samochodów dostawczych. Kierujący opuścili pojazdy samodzielnie, nie odnieśli obrażeń. Działania strażaków polegały na zebraniu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz przemieszczeniu samochodów na pobocze celem udrożnienia przejazdu na DK 10.

Zdjęcie: mł. bryg. Trojanowski Radosław