1

Maj w JRG

W maju 2023 r. Szkolna JRG brała udział w 46 zdarzeniach na własnym rejonie chronionym. 14 wyjazdów stanowiły pożary, 28 miejscowe zagrożenia, a 4 zgłoszenia to alarmy fałszywe. Dodatkowo odnotowano 11 wyjazdów poza rejon chroniony w celu pomocy pozostałym Jednostkom na terenie miasta.Pożar opuszczonego budynku w Bydgoszczy

9 maja w Bydgoszczy na ulicy Aleja Jana Pawła II miał miejsce pożar opuszczonego budynku. W jednym z pomieszczeń znajdowała się duża ilość opon, których ugaszenie wymagało wypełnienia pomieszczenia pianą gaśniczą. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. W trakcie działań Policja zamknęła jeden pas ruchu.

Zdjęcia: mł. bryg. Trojanowski Radosław

Pożar lasu w Solcu Kujawskim

9 maja w Solcu Kujawskim na ulicy Toruńskiej paliło się poszycie leśne. Strażacy ugasili pożar tłumicami i dokładnie przelali pogorzelisko wodą.

Zdjęcia: mł. bryg. Trojanowski Radosław

Pożar składowiska odpadów w Bydgoszczy

10 maja na ulicy Prądocińskiej doszło do pożaru pryzmy z odpadami na terenie jednego z zakładów. Strażacy podawali wodę w natarciu na palące się materiały oraz w obronie pobliskich zabudowań. W trakcie prowadzonych działań na miejsce zadysponowano zastęp ratownictwa chemicznego, który monitorował jakość powietrza na terenie akcji. Do działań wykorzystano również drony w celu oceny sytuacji pożarowej. Podczas akcji poszkodowana została jedna osoba, której ratownicy udzielili pomocy na miejscu zdarzenia.

Zdjęcia: asp. Briegmann Łukasz, mł. asp. Martin Łukasz, st. sekc. Sobiechowski Paweł

Wypadek na DK10

15 maja na drodze DK10 w okolicach wjazdu do Bydgoskiego Parku Przemysłowego doszło do kolizji dwóch samochodów ciężarowych. Strażacy zabezpieczyli wyciek paliwa z uszkodzonych pojazdów. Podczas zdarzenia dwóm poszkodowanym udzielono pomocy medycznej na miejscu zdarzenia. Ruch na drodze na czas działań został zatrzymany.

Zdjęcia: mł. asp. Martin Łukasz

Pożar rozdzielni elektrycznej

21 maja na ulicy Hutniczej doszło do pożaru rozdzielni elektrycznej w hali magazynowej. Pożar ugaszono gaśnicami proszkowymi, dodatkowo odłączono zasilanie w całej hali.

Zdjęcia: asp. Gawron Sebastian

Pożar przyczepy kempingowej

23 maja w Solcu Kujawskim na ulicy Toruńskiej doszło do pożaru przyczepy kempingowej stojącej pod drewnianą wiatą. W pogorzelisku odnaleziono dwie butle z gazem propan-butan, które schłodzono wodą. Pogorzelisko przeszukano, w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

Zdjęcia: asp. Gawron Sebastian