1

Październik w JRG

W październiku 2023 r. Szkolna JRG brała udział w 44 zdarzeniach. 7 wyjazdów stanowiły pożary, 31 miejscowe zagrożenia, a 6 zgłoszenia to alarmy fałszywe.

Zderzenie samochodów na DK10

11 października 2023 r. w okolicach miejscowości Przyłubie doszło do zderzenia 4 pojazdów, samochodu ciężarowego, osobowego oraz dwóch samochodów dostawczych. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy wstrzymali ruch na DK10 oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wszyscy uczestnicy kolizji opuścili samochody przed przybyciem służb. Zespół Ratownictwa Medycznego na miejscu udzielił pomocy poszkodowanym.

zdjęcia- asp. Sebastian Gawron

Zderzenie samochodów w Bydgoszczy

21 października 2023 r. na ul. Toruńskiej w Bydgoszczy doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Pojazdy znajdowały się na skrzyżowaniu. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia wstrzymali ruch oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Zespół Ratownictwa Medycznego na miejscu udzielił pomocy poszkodowanym, żadna z osób nie wymagała hospitalizacji.

zdjęcie- kpt. Arkadiusz Jańcak

Zderzenie samochodów na DK10

22 października 2023 r. w okolicach miejscowości Przyłubie doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy wstrzymali ruch na DK10 oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy jednemu z kierujących pojazdem, który nie wymagał hospitalizacji. Strażacy zabezpieczyli oderwany zbiornik z olejem napędowym z samochodu ciężarowego, który znajdował się na poboczu drogi oraz usunęli za pomocą sorbentu rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne.

zdjęcie- kpt. Arkadiusz Jańczak

Pożar w Bydgoszczy

24 października 2023 r. w Bydgoszczy na ulicy Toruńskiej doszło do pożaru. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali przyczepę kempingową w całości objętą płomieniami. Miejsce zabezpieczono, ratownicy przystąpili do gaszenia. Po opanowaniu pożaru strażacy przeszukali przyczepę i przyległy teren, na miejscu nie znaleziono osób poszkodowanych.

zdjęcia- kpt. Arkadiusz Jańczak