1

Sierpień w JRG

W sierpniu 2023 r. Szkolna JRG brała udział w 71 zdarzeniach. 14 wyjazdów stanowiły pożary, 25 miejscowe zagrożenia, a 3 zgłoszenia to alarmy fałszywe.

Pożar zabytkowego tramwaju w Bydgoszczy

12 sierpnia 2023 r. na ulicy Wojska Polskiego miał miejsce pożar zabytkowego tramwaju. Pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem ratowników. Strażacy przy użyciu gaśnicy proszkowej ugasili pożar rozwijający się na dachu tramwaju. Jedna osoba wymagała hospitalizacji.

zdjęcia- bryg. Marcin Mazurkiewicz

Zderzenie na DK10

15 sierpnia 2023 r. w okolicach miejscowości Brzoza na DK10 doszło do zderzenia 3 samochodów. W wyniku kolizji w jednym z aut zapaliła się komora silnika. Szybka reakcja innych kierowców i  ugaszenie pożaru gaśnicami zapobiegły rozwojowi pożaru. Na czas działań ruch na jezdni odbywał się jednym pasem. Osoby podróżujące autami nie wymagały hospitalizacji.

zdjęcia- str. Maciej Kopeć

Zderzenie w Bydgoszczy

17 sierpnia 2023 r. na skrzyżowaniu ulicy Szpitalnej i Glinki w Bydgoszczy doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Na miejscu zdarzenia był obecny Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy jednej z osób poszkodowanych. W trakcie działań ruch na ulicy był wstrzymany. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz usunęli płyny eksploatacyjne z jezdni.

zdjęcia- st. asp. Piotr Idziak

Zdarzenie na DK10

21 sierpnia 2023 r. na DK10 w okolicach miejscowości Makowiska samochód dostawczy zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Na miejsce akcji przybył patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanemu.

zdjęcia- mł. asp. Radosław Jabłoński

Pożar w Bydgoszczy

31 sierpnia 2023 r. w Bydgoszczy na ulicy Hutniczej doszło do pożaru w domu jednorodzinnym. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali 4 osoby, które same opuściły budynek. Z informacji od świadków zdarzenia strażacy dowiedzieli się, że w środku znajduje się jeszcze jedna osoba. W budynku panowało duże zadymienie. Ratownicy natychmiast przystąpili do przeszukania i wynieśli z domu poszkodowanego, którego Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Jednocześnie prowadzone były działania gaśnicze.

zdjęcia- mł. ogn. Jakub Siadak