1

Wrzesień w JRG

We wrześniu 2023 r. Szkolna JRG brała udział w 39 zdarzeniach. 9 wyjazdów stanowiły pożary, 24 miejscowe zagrożenia, a 6 zgłoszenia to alarmy fałszywe.Zderzenie samochodów w Bydgoszczy

5 września 2023 r. na ulicy Nowotoruńskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wszyscy uczestnicy wypadku wysiedli z pojazdów przed przybyciem służb. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy poszkodowanym, jedna z osób wymagała hospitalizacji. Strażacy zebrali przy użyciu sorbentu rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne.

zdjęcia- mł. asp. Erdmańczyk Krzysztof

Kolizja samochodów na DK10

12 września 2023 r. na DK10 w pobliżu miejscowości Emilianowo doszło do kolizji 3 samochodów. Wszyscy uczestnicy kolizji opuścili samochody przed przybyciem służb. Rozbite pojazdy znajdowały się na pasie jezdni oraz na poboczu. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez strażaków. Strażacy zebrali przy użyciu sorbentu rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne. Jeden pas ruchu był zamknięty na czas działań. Żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie wymagała pomocy medycznej.

zdjęcia- mł. bryg. Izabela Błasiak

Zdarzenie na drodze S5

20 września 2023 r. JRG SP PSP wspierała działania poza swoim rejonem chronionym. W okolicach Kruszyna Krajeńskiego (gmina Białe Błota) dachowało auto osobowe. Jedna osoba została poszkodowana. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowaną osobę do szpitala.

zdjęcia- mł. asp. Jabłoński Radosław

Zderzenie samochodów w Bydgoszczy

22 września 2023 r. w Bydgoszczy na ulicy Hutniczej doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego. Jeden z pojazdów leżał na dachu na drodze. Kierowcy przed przybyciem służb opuścili pojazdy. Po przybyciu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zamknęli jeden pas jezdni. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy poszkodowanym na miejscu zdarzenia.

zdjęcia- mł. ogn. Siadak Jakub

Zdarzenie na Rondzie Toruńskim

30 września 2023 r. w Bydgoszczy na Rondzie Toruńskim zastano samochód osobowy po uderzeniu w słup sygnalizacji świetlnej. Pojazd znajdował się na jezdni blokując pas ruchu. Poszkodowani przed przybyciem służb opuścili pojazd. Strażacy po przybyciu zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz usunęli rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni. Na miejscu był obecny Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanym, żadna z osób nie wymagała hospitalizacji.

zdjęcia- str. Kopeć Maciej