+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Newsy
Honorowa Wspinaczka 11 września
Jesteś w: Strona startowa > Newsy > Honorowa Wspinaczka 11 września

Honorowa Wspinaczka 11 września

W najbliższą niedzielę  tj 11.09.2022 w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy odbędzie się honorowa wspinaczka po schodach w pełnym wyposażeniu strażackim. Akcja organizowana jest przez Fundację cfbt.pl®. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Pana Generała Brygadiera Andrzeja Bartkowiaka.

Przedsięwzięcie upamiętnia tragiczne wydarzenia, które miały miejsce 11 września 2001 roku, gdzie podczas zamachu na World Trade Center życie straciło jednocześnie 343 strażaków, najwięcej w całej historii ludzkości.

Tą akcją chcemy oddać również honor naszym koleżankom i kolegom – strażakom formacji zawodowych i ochotniczych, którzy zapłacili najwyższą cenę niosąc pomoc innym, poświęcili swoje życie.

Ważnym aspektem akcji jest również podnoszenie świadomości zarówno środowiska strażackiego jak i społeczeństwa odnośnie zagrożeń chorobami nowotworowymi oraz chorobami i wyzwaniami w sferze psychicznej wśród strażaków. Następstwem akcji będzie program profilaktyki nowotworowej oraz chorób psychicznych strażaków, którego założenia zostaną opracowane po podsumowaniu przedsięwzięcia.

Zapraszamy wszystkich chętnych strażaków do dołączenia się do naszej szkolnej braci. Wspinaczka odbędzie się na szkolnym poligonie o godzinie 8:46.

Kontakt:

st.kpt. Izabela Błasiak

tel. 793201348

image_pdfimage_print
Translate »