+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Newsy
Szkolenie okresowe pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy
Jesteś w: Strona startowa > Newsy > Szkolenie okresowe pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy

Szkolenie okresowe pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy

W dniach od 08 do 10 marca 2023 r. na terenie Ośrodka Szkoleniowego Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy w Tylnej Górze odbyło się szkolenie okresowe pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy i osób wykonujących zadania tej służby. Prowadzący szkolenie: Ośrodek Doradztwa i Kształcenia „BAJD” w Bydgoszczy.

Uczestników szkolenia przywitał st. bryg. dr inż. Jacek Antos – Komendant Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. W szkoleniu uczestniczyła st. bryg. Bogusława Miszczak-Soćko – Naczelnik Wydziału ds. BHP i Profilaktyki Zdrowotnej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Uczestnikami szkolenia okresowego służby BHP byli przedstawiciele Komendy Głównej PSP, Komend Wojewódzkich PSP, Komend Miejskich PSP, Szkół PSP, CMP w Mysłowicach.

Celem szkolenia było uzupełnienie i aktualizacja wiedzy i umiejętności z zakresu BHP. Ponadto w dniu 09.03.2023 r. odbyły się prelekcje przeprowadzone m. in. przez:

  • Kierownika Szkolenia Panią prokurator Joannę Podporę-Sikorską z 4 Wydziału Organizacyjno-Sądowego Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy oraz Pana prokuratora Witolda Kujawę z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ w Bydgoszczy w zakresie wypadków zbiorowych, ciężkich i śmiertelnych;
  • Pana Dariusza Lewandowskiego oddelegowanego przez Okręgowego Inspektora Pracy w Bydgoszczy w zakresie prewencji dot. ustalenia okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy;
  • Panią Klaudia Nawra oddelegowaną przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy w zakresie zagadnień dot. postępowań z chemikaliami.

Szkolenie okresowe zakończyło się egzaminem sprawdzającym przyswojenie przez uczestnika szkolenia wiedzy objętej programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Potwierdzeniem ukończenia z wynikiem pozytywnym szkolenia okresowego jest zaświadczenie wydane przez organizatora szkolenia. Uroczystego wręczenia zaświadczeń dokonał Pan Jan Smolarz – Dyrektor Ośrodka „BAJD” oraz st. bryg. dr inż. Jacek Antos – Komendant Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Zdjęcia: st. bryg. Jacek Antos, st. bryg. Bogusława Miszczak-Soćko, st. kpt. Jadwiga Andrzejewska, Pan Jan Smolarz
image_pdfimage_print
Translate »