+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl

Warsztaty szkoleniowo – planistyczne dla kadry nurków instruktorów Państwowej Straży Pożarnej.

W dniach 19-20 grudnia 2017r. w Ośrodku Szkoleniowym w Tylnej Górze,  Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy odbyły się „Warsztaty szkoleniowo – planistyczne dla kadry nurków instruktorów Państwowej Straży Pożarnej.”

Organizatorami przedsięwzięcia było Biuro Szkolenia Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Uczestnikami warsztatów byli: przedstawiciele KG PSP w Warszawie, SP PSP w Bydgoszczy, KW w Szczecinie, Ośrodka Szkolenia w Bornym Sulinowie oraz nurkowie instruktorzy MSWiA.

W trakcie spotkania przedstawiono następujące zagadnienia:

 

1. Omówiono problematykę organizacji i realizacji centralnych szkoleń nurkowych.
2. Przydział nurków instruktorów do realizacji centralnych szkoleń nurkowych w 2018r.
3. Ustalenie zasad organizacyjnych centralnych szkoleń nurkowych na rok 2018 z określeniem modelu ich realizacji.
4. Przeprowadzono dyskusję nad doskonaleniem zawodowym kadry instruktorskiej oraz przygotowaniem kolejnych kandydatów na nurków instruktorów.
5. Omówiono zasady opracowania skryptów do szkoleń nurkowych.
6. Przedstawiono wytyczne do prawidłowego sporządzania konspektów do zajęć teoretycznych i praktycznych na podstawie dokumentów wytwarzanych w SP PSP.
7. Przeprowadzono szkolenie metodyczne z zakresu właściwego prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych na kursach nurkowych.
8. Wypracowano wnioski w zakresie omawianej problematyki.

 

image_pdfimage_print
Translate »