+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Grudzień w JRG
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Grudzień w JRG

Grudzień w JRG

W grudniu 2023 r. Szkolna JRG brała udział w 48 zdarzeniach. 6 wyjazdów stanowiły pożary, 34 miejscowe zagrożenia, a 8 zgłoszenia to alarmy fałszywe.

Pożar w Bydgoszczy

7 grudnia 2023 r. w Bydgoszczy na ulicy Ogrody doszło do pożaru instalacji elektrycznej w latarni ulicznej. Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia przy użyciu gaśnicy proszkowej ugasili pożar. Na miejsce zostało zadysponowane pogotowie energetyczne, które odłączyło zasilanie latarni i zajęło się naprawą uszkodzonego przyłącza.

mł. asp. Łukasz Martin

Zdarzenie na DK10

11 grudnia 2023 r. na drodze DK10 w miejscowości Przyłubie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ratownicy po przyjeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Droga była całkowicie zablokowana przez auta biorące udział w wypadku. Przed przybyciem zastępów pomocy poszkodowanej osobie udzielał patrol Inspektoratu Transportu Drogowego, strażacy przejęli czynności ratownicze oraz udzielili pomocy medycznej pozostałym poszkodowanym. W wyniku zdarzenia 4 osoby wymagały przetransportowania do szpitali, niestety jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

zdjęcia- mł. asp. Erdmańczyk Krzysztof

Zderzenie w Bydgoszczy

21 grudnia 2023 r. w Bydgoszczy na ulicy Petersona doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych oraz osobowego. Po przyjeździe strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ruch na drodze na czas działań był wstrzymany. Osoby podróżujące samochodami znajdowały się poza pojazdami, strażacy po przybyciu udzielili im pomocy medycznej. Zespół Ratownictwa Medycznego na miejscu udzielił pomocy sześciu poszkodowanym osobom.

zdjęcia- mł. bryg. Radosław Trojanowski

Przewrócone drzewo w Bydgoszczy

22 grudnia 2023 r. strażacy wyjechali do zdarzenia w Bydgoszczy na ulicy Chemicznej. Na miejscu okazało się, że drzewo, które się złamało spadło częściowo na posesję oraz zaparkowany samochód. Na miejscu nie było osób poszkodowanych, uszkodzeniu uległo mienie. Strażacy usunęli drzewo.

mł. bryg. Ireneusz Jakubowski

Przewrócone drzewo na DK10  

22 grudnia 2023 r. doszło go groźnej sytuacji na DK10 w miejscowości Emilianowo. Konar drzewa spadł na jadący samochód ciężarowy oraz osobowy. W wyniku zdarzenia jedna osoba doznała lekkich obrażeń. Pomoc medyczna została udzielona na miejscu przez przybyły zastęp JRG SP PSP, a następnie przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy na czas działań wstrzymali ruch na drodze i usunęli z jezdni przewrócone drzewo.

zdjęcia- mł. bryg. Radosław Trojanowski

Wypadek w Olimpinie

23 grudnia 2023 r. strażacy zostali wezwani do zdarzenia na drodze DW254 w miejscowości Olimpin. Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Kierowca pojazdu przed przybyciem zastępów opuścił pojazd. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał osobę poszkodowaną do szpitala.

zdjęcia- mł. kpt. Rafał Kosmalski

Wypadek na DK10

26 grudnia 2023 r. w miejscowości Makowiska na DK10 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Strażacy po przybyciu zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W jednym z pojazdów znajdowała się osoba poszkodowana, którą strażacy ewakuowali i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ruch na drodze na czas działań był wstrzymany.

zdjęcia- asp. Karol Sikora
image_pdfimage_print
Translate »