+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Kwiecień w JRG
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Kwiecień w JRG

Kwiecień w JRG

W kwietniu 2023 r. Szkolna JRG brała udział w 50 zdarzeniach. 9 wyjazdów stanowiły pożary, 36 miejscowe zagrożenia, a 5 zgłoszeń to alarmy fałszywe.

Wypadek na drodze DK25 w Brzozie

19 kwietnia na drodze krajowej nr 25 doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem PKS, który wypadł z drogi i uderzył w pobliski budynek mieszkalny. Uszkodzenia budynku były na tyle duże, że wymagały zabezpieczenia konstrukcji przed zawaleniem się. Na szczęście podczas zdarzenia nikt nie przebywał w uszkodzonej części budynku. Ratownicy uwolnili z auta zakleszczoną osobę, a następnie została ona przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Autobusem podróżowało 11 osób, z czego 3 osoby wymagały hospitalizacji, pozostałym poszkodowanym pomoc została udzielona na miejscu.

Zdjęcia: kpt. Jańczak Arkadiusz

Zdarzenie na ul. Prądocińskiej w Bydgoszczy

20 kwietnia na zaparkowany przy ulicy Prądocińskiej samochód osobowy przewróciło się drzewo. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli drzewo z pojazdu. Na miejsce przybyła Policja w celu ustalenia właściciela pojazdu.

Zdjęcie: mł.bryg. Jakubowski Ireneusz

Pożar traw na ulicy Energetycznej w Bydgoszczy

21 kwietnia w okolicach ulicy Energetycznej miał miejsce pożar traw, krzewów i ściółki lasu miejskiego oraz pobliskich nasypów kolejowych. Pożar rozprzestrzeniał się na długości około 2 km w terenie z utrudnionym dojazdem. Strażacy podawali wodę i tłumili pożar w celu powtrzymania rozprzestrzeniającej się linii ognia.

Zdjęcia: mł. bryg. Trojanowski Radosław

Wypadek na ul. Jana Pawła II w Bydgoszczy

27 kwietnia na ulicy Jana Pawła II doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, które zostały przewiezione do szpitala. W jednym z pojazdów doszło do niewielkiego pożaru w komorze silnika. Podczas działań ruch na drodze był wstrzymany.

Zdjęcia: asp. Gawron Sebastian
image_pdfimage_print
Translate »