+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Luty w JRG
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Luty w JRG

Luty w JRG

Ciężarówka z naczepą znajduje się poza drogą na której widać odłamki, na około której stoją strażacy i policjant, na drodze stoją również samochody policji, wozy strażackie oraz karetka pogotowia.

W lutym 2024 r. szkolna JRG brała udział w 47 zdarzeniach. 8 wyjazdów stanowiły pożary, 33 miejscowe zagrożenia, 6 zgłoszeń to alarmy fałszywe oraz 5 wyjazdów poza rejon w celu pomocy innym JRG.

Wypadek na DK10

2 lutego na drodze krajowej nr 10 doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz ciężarowego. Samochodem osobowym podróżowały 4 osoby, dwie zostały zakleszczone w pojeździe. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego uwolnili poszkodowanych. Ruch ma drodze był wstrzymany. W wypadku zginęła jedna osoba, trzy trafiły do szpitala.

zdjęcia- st. str. Maciej Kopeć

Zdarzenie na DK10

7 lutego na DK10 doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego. Na miejscu był obecny Zespół Ratownictwa Medycznego. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła na miejscu.  Droga w czasie działań była zamknięta w obu kierunkach, następnie wprowadzono ruch wahadłowy, którym kierowała Policja.

zdjęcia- kpt. Arkadiusz Jańczak

Wpadek na Toruńskiej

8 lutego na ulicy Toruńskiej doszło do dachowania samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy znajdujący się na kołach na poboczu drogi. Autem podróżowały 3 osoby, w tym dwójka dzieci. Strażacy na miejscu udzielili pomocy medycznej poszkodowanym. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

zdjęcia- mł. bryg. Ireneusz Jakubowski

Zderzenie na DW 239

20 lutego w miejscowości Białe Błota na DW 239 doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. Strażacy po przybyciu zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na miejscu był już obecny patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy poszkodowanym. W zdarzeniu brało udział 6 osób, w tym jedna z nich wymagała hospitalizacji. Ratownicy na czas działań wstrzymali ruch na drodze, usunęli płyny eksploatacyjne rozlane na jezdni.

zdjęcia- mł. kpt. Grzegorz Zalewski
image_pdfimage_print
Translate »