+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Marzec w JRG
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Marzec w JRG

Marzec w JRG

W marcu 2023 r. Szkolna JRG brała udział w 54 zdarzeniach. 11 wyjazdów stanowiły pożary, 37 miejscowe zagrożenia, a 6 zgłoszeń to alarmy fałszywe.

Zanieczyszczenie cieku wodnego

15 marca doszło do zanieczyszczenia wód Strugi Otorowskiej nieznaną substancją. Działania strażaków polegały na utworzeniu doraźnych zapór sorpcyjnych w celu ograniczenia rozprzestrzenienia zanieczyszczeń, a następnie zebraniu substancji z powierzchni wody. Na miejscu działań obecni byli pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy zabezpieczyli próbki substancji do badań. W działania zaangażowane były siły JRG SP PSP, Grupa Ratownictwa Chemicznego JRG 2 Bydgoszcz oraz OSP Solec Kujawski.

zdjęcia- mł. bryg. Jakubowski Ireneusz, kpt. Jańczak Arkadiusz

Zdarzenie na DK10

19 marca na Drodze Krajowej nr 10 doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Czteroosobowa rodzina podróżująca jednym z pojazdów nie odniosła obrażeń, natomiast kierujący drugim pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku lasu. Policja prowadziła poszukiwania kierowcy przy pomocy psa tropiącego. W trakcie działań ruch na DK10 odbywał się wahadłowo.

zdjęcia- asp. Gawron Sebastian

Zdarzenie na ul. Petersona

20 marca na ulicy Petersona samochód ciężarowy z naczepą wpadł do rowu. Działania strażaków polegały na uszczelnieniu wyciekającego paliwa oraz kierowaniu ruchem. Do czasu wydobycia pojazdu przez holownik, miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

zdjęcia- asp. Gawron Sebastian

Pożar auta w garażu

21 marca na ulicy Modrakowej doszło do pożaru auta zaparkowanego w garażu. Podczas zdarzenia jedna osoba została ranna. Strażacy na miejscu udzielili pomocy poszkodowanemu, który został następnie przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Podczas działań gaśniczych doszło do rozerwania butli LPG zamontowanej w pojeździe.

zdjęcia- mł. bryg. Jakubowski Ireneusz

Pożar śmieci

22 marca na ulicy Solnej doszło do pożaru śmieci w metalowym kontenerze.

zdjęcie- mł. bryg. Trojanowski Radosław

Uszkodzenie przyłącza gazowego

24 marca w Solcu Kujawskim na ulicy Dworcowej doszło do uszkodzenia przyłącza gazowego. Działania strażaków polegały na wyznaczeniu strefy niebezpiecznej, oraz wstrzymaniu komunikacji lądowej w pobliżu miejsca zdarzenia. Uszkodzone przyłącze gazowe zostało naprawione przez pracowników Pogotowia Gazowego.

zdjęcia- str. Maciej Kopeć
image_pdfimage_print
Translate »