+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Październik w JRG.
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Październik w JRG.

Październik w JRG.

W październiku Szkolna JRG brała udział w 61 zdarzeniach, z czego pożary                   stanowiły 10, miejscowe zagrożenia 45, a alarmy fałszywe 6 wyjazdów. Ponadto nasi koledzy byli dysponowani do pomocy poza rejon chroniony SP PSP 7 razy.

Pożar przy ulicy Walecznych.

 

W dniu 3 października nasi koledzy zostali zadysponowani do palącego się mieszkania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano widoczne zadymienie z okna drugiego piętra oraz silne zadymienie na korytarzu, w którym znajdowały się cztery mieszania oddzielone od korytarza drzwiami. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na lokalizacji pożaru (drzwi do mieszkania otwarte) i ugaszeniu przy pomocy gaśnicy proszkowej. W drugiej fazie działań podano jeden prąd wody w celu dogaszenia i schłodzenia stałych nadpalonych elementów wyposażenia kuchni.

Osoby przebywające na drugim piętrze nie wymagały pomocy ZRM. Cały pion budynku przewietrzono i sprawdzono mieszkania w których przebywali mieszkańcy czy występuje zagrożenie – brak.  Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe sprawdziło mieszkanie i odłączyło przyłącze gazowe przy liczniku (zdemontowany gazomierz), a następnie pogotowie energetyczne odłączyło przyłącze energetyczne na korytarzu. Na miejscu pozostała Policja prowadząc swoje czynności dochodzeniowe.

 

Pożar kotłowni.

 

W dniu 9 października ratownicy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do Solca Kujawskiego, gdzie przy ulicy Średniej paliła się kotłownia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar w kotłowni w przybudówce domku (wejście wewnątrz budynku) na działce nr 152 – ROD „ZGODA”. Mieszkańcy w chwili przybycia OSP byli na zewnątrz budynku, nie zgłaszali dolegliwości i nie wymagali pomocy medycznej. Właściciele wcześniej podjęli nieudaną próbę gaszenia pożaru. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na ugaszeniu pożaru kotłowni jednym prądem wody w natarciu na źródło pożaru. Rozebrano nadpaloną konstrukcję dachu kotłowni, przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono dach budynku – brak zagrożenia. Na miejsce przybyła Burmistrz Solca Kujawskiego, która zapewniła pomoc socjalną rodzinie.

 

Samochód przy ulicy Hutniczej.

 

W dniu 25 października strażacy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do działań zabezpieczających przy pojeździe stojącym przy ulicy Hutniczej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano stojący na parkingu poobijany samochód osobowy. W pojeździe i na zewnątrz nie było osób podróżujących. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na zakręceniu butli z gazem LPG, odłączeniu akumulatora oraz zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych. Przeszukano okolicę zdarzenia w poszukiwaniu osób podróżujących – nikogo nie odnaleziono. Na miejscu pozostał patrol Policji wykonując swoje czynności.

 

Pożar w hali produkcyjnej.

 

W dniu 30 października nasi koledzy wyjechali do gaszenia pożaru w hali produkcyjnej przy ulicy Carla Eberhardta. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dym wydobywający się z hali produkcyjnej (poddaszem, otworami wentylacyjnymi, drzwiami). Na miejscu znajdował się mężczyzna, który informował o substancjach niebezpiecznych znajdujących się w hali galwanizerni. Sześć pracujących w obiekcie osób opuściło budynek przed przybyciem zastępów PSP. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na przeprowadzeniu rozpoznania na zewnątrz budynku, podczas którego zauważono płomienie wydobywające się z otworu okiennego na ścianie wschodniej. Poniżej otworu przy pomocy przecinarki do stali i betonu wycięto otwór rewizyjny, przez który podano prąd wody na ognisko pożaru. Jednocześnie wprowadzono przez drzwi do budynku trzy prądy wody (dwa od frontu – strona północna, jeden od strony południowej). Wprowadzono roty z kamerami termowizyjnymi celem znalezienia kolejnych źródeł ognia. Drugie źródło pożaru znaleziono w środkowej części hali, zostało ono zlokalizowane. Wyniesiono 9 butli 11 kg z propanem- butanem. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiana hali, pomieszczeń biurowych i socjalnych przy pomocy agregatów oddymiających. Oświetlono i ponownie przeszukano i sprawdzono cały obiekt przy pomocy kamer termowizyjnych – zagrożenia nie stwierdzono, osób poszkodowanych nie znaleziono. Na miejsce przybyła Policja oraz właściciel obiektu, któremu przekazano budynek i nakazano nadzór nad pogorzeliskiem.

 

image_pdfimage_print
Translate »