+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Sierpień w JRG
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Sierpień w JRG

Sierpień w JRG

W sierpniu Szkolna JRG brała udział w 83 zdarzeniach, z czego pożary stanowiły 34, miejscowe zagrożenia 45, a alarmy fałszywe 4 wyjazdy. Ponadto nasi koledzy byli dysponowani do pomocy poza rejon chroniony SP PSP 11 razy.

Kolizja w Emilianowie.

 

Do zdarzenia doszło w dniu 5 sierpnia bezpośrednio przed jadącym alarmowo pojazdem PSP do akcji. Kierowca samochodu osobowego widząc z naprzeciwka samochód PSP jadący alarmowo zjechał do prawej krawędzi jezdni, jadący za nim samochód ciężarowy nie dostosował bezpiecznej odległości między pojazdami i wyjechał na środek drogi (zajmując oba pasy ruchu) zmuszając zastęp PSP do zjechania na prawe pobocze. W wyniku zaistniałej sytuacji doszło do otarcia bocznego pojazdu ciężarowego z pojazdem osobowym. Zastęp PSP nie uczestniczył w zdarzeniu. Miejsce akcji zabezpieczono, żadna z osób jadących w obu pojazdach nie zgłaszała dolegliwości. Obydwa pojazdy stały na poboczu drogi. Na miejscu pozostał patrol Policji prowadząc swoje czynności.

Zdjęcia – st. asp. Robert Smoliński

Pożar lasu.

 

W dniu 6 sierpnia nasi koledzy zostali zadysponowani do pożaru lasu w miejscowości Przyłubie.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar w młodniku oddział 7D. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na podaniu 6 prądów wody w natarciu na palące się poszycie oraz młodnik. W trakcie działań na miejsce pożaru dokonano 4 zrzutów z DROMADERÓW. Na miejscu pozostał Podleśniczy. W trakcie prowadzonych działań z uwagi na wzmożony ruch na DK10 działania ratowników zabezpieczał patrol Policji.

Zdjęcia – mł. bryg. Ireneusz Jakubowski

Pożar samochodu.

 

W dniu 11 sierpnia ratownicy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do palącego się samochodu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar samochodu osobowego na parkingu restauracji KFC. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na podaniu jednego prądu wody na palący się samochód. Po ugaszeniu samochodu zakręcono butlę z gazem LPG. Podczas pożaru uszkodzeniu uległ zaparkowany obok samochód Toyota Yaris. Pojazdy sprawdzono kamera termowizyjną. Na miejscu pozostał patrol Policji prowadząc swoje czynności.

Zdjęcia – mł. bryg. Ireneusz Jakubowski

Pożar lasu.

 

W dniu 14 sierpnia ratownicy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do miejscowości Brzoza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar poszycia w lesie (las po wycince). Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na ugaszeniu pożaru dwoma prądami wody.

Zdjęcia – Łukasz Martin

Uszkodzone drzewo.

 

W dniu 14 sierpnia strażacy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do zdarzenia przy ulicy Ku Wiatrakom. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzone po wyładowaniu atmosferycznym drzewo. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na odcięciu uszkodzonych konarów z drabiny mechanicznej. Pocięte konary ułożono na terenie zielonym.

Zdjęcia – mł. ogn. Jakub Siadak

Pożar budynku.

 

W dniu 24 sierpnia doszło do pożaru obiektu mieszkalnego przy ulicy Jar Czynu Społecznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia z budynku wydobywał się dym i płomienie. Część osób ewakuowała się przed przybyciem zastępów. Podczas działań strażacy prowadzili działania ratownicze i ewakuowali pozostałe osoby z budynku. W działania zaangażowane były 24 zastępy.

Zdjęcia – mł. bryg. Radosław Trojanowski
image_pdfimage_print
Translate »