+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Styczeń w JRG
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Styczeń w JRG

Styczeń w JRG

Dwa spalone samochody ciężarowe, pojazdy oraz ziemia pokryte pianą, strażak polewa kabinę jednego z samochodów pianą.

W styczniu 2024 r. Szkolna JRG brała udział w 64 zdarzeniach. 16 wyjazdów stanowiły pożary, 42 miejscowe zagrożenia, 6 zgłoszeń to alarmy fałszywe oraz 13 wyjazdów poza rejon w celu pomocy innym JRG.

Pożar domu w Nowej Wsi Wielkiej

1 stycznia 2024 r. doszło do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym w zabudowie bliźniaczej. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania ratowników polegały na podaniu wody do wnętrza budynku. Działania gaśnicze były również prowadzone z zewnątrz.

zdjęcia- mł. kpt. Zalewski Grzegorz

Pożar w Kobylarni

4 stycznia 2024 r. strażacy zostali wezwani do pożaru na terenie gospodartwa rolnego. Paliły się dwa ciągniki siodłowe. W pobliżu palących się ciągników znajdowałą się stajnia, z której pracownicy ewakuowali zwierzęta przed przybyciem strażaków. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia przystąpiono do gaszenia pojazdów oraz obrony bezpośrednio zagrożonej stajni.

zdjęcie- mł. kpt. Rafał Kosmalski

Pożar w Bydgoszczy

12 stycznia 2024 r. w Bydgoszczy na ulicy Prądocińskiej doszło do pożaru hali magazynowej. Strażacy po przybyciu na miejsce zastali obiekt cześciowo objęty pożarem. Działania ratowników skupiły się na podaniu wody do wnętrza hali, kolejne siły, które dotarły na miejsce wsparły działania wewnątrz obiektu. Z części hali nie objętej pożarem strażacy prowadzili ewakuację mienia.

zdjęcie- mł. bryg. Jakubowski Ireneusz

Zderzenie na DK10

22 stycznia 2024 r. na DK 10 w Solcu Kujswskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. Strażacy po przybyciu zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wstrzymali ruch na DK10. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca smaochodu osobowego, który został przetransportowany do szpitala.

zdjęcie- st. str. Kopeć Maciej

Zdarzenie w Bydgoszczy

24 stycznia 2024 r. strażacy zostali wezwani na miejskie targowisko na osiedlu Kapuściska, gdzie wyczuwalny był zapach niezidentyfikowanej substancji. Osoby przebywające na targowisku nie zgłaszały dolegliwości. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzono teren targowiska miernikami wielogazowymi, które nie wykryły żadnej substancji. Na miejsce zadysponowano również Grupę Chemiczną z JRG 2 w Bydgoszczy, która także nie wykryła niebezpiecznych substancji. Strażacy prewencyjnie przepłukali instalacje odwadniającą targowisko oraz przewietrzyli halę.

zdjęcie- st. str. Kopeć Maciej
image_pdfimage_print
Translate »