+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Newsy
Pożegnanie Kolegi.
Jesteś w: Strona startowa > Newsy > Pożegnanie Kolegi.

Pożegnanie Kolegi.

Z dniem 26 lutego zakończył służbę nasz Kolega kpt. Jacek Gelert. Ze względu na sytuację epidemiczną, pożegnanie miało skromny charakter. Oprócz zainteresowanego uczestniczył w nim Komendant Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy st. bryg. Jacek Antos oraz Zastępca Komendanta Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy st. bryg. Robert Sawosz.

Kapitan Jacek Gelert rozpoczął służbę w PSP w dniu 1 maja 1999r. jako stażysta w służbie przygotowawczej w KP PSP w Nakle nad Notecią, gdzie 1 stycznia 2001r. został młodszym ratownikiem, a 1 czerwca 2001r. – ratownikiem-kierowcą. Od 1 stycznia 2002r. w wyniku przeniesienia służbowego pełnił aż do 26 lutego 2021r. służbę w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy. Zajmowane przez niego stanowiska, to: od 1 stycznia 2002r.  ratownik – kierowca w służbie przygotowawczej, od 1 maja 2002r. – ratownik – kierowca w służbie stałej, od 1 kwietnia 2005r. – starszy ratownik – kierowca, od 1 lipca 2007r. – dowódca zastępu, od 1 stycznia 2014r. – dowódca sekcji, od 1 stycznia 2016r. – starszy instruktor w Wydziale Nauczania, od 1 czerwca 2019r. do 26 lutego 2021r. – dowódca zmiany.

W swojej karierze zawodowej brał udział w wielu akcjach ratowniczo – gaśniczych. Pasja, z jaką wykonywał powierzone mu zadania spotykała się w uznaniem zarówno przełożonych, koleżanek i kolegów, jak i słuchaczy, z którymi przez ponad trzy lata prowadził zajęcia w ramach wypełniania obowiązków w Wydziale Nauczania. Oprócz tego, prowadził wykłady i zajęcia praktyczne podczas szkoleń z „Obsługi sonarów do celów poszukiwawczych”, z ratownictwa wodnego i z ratownictwa lodowego. Ponadto jest współautorem skryptów do szkolenia z zakresu ratownictwa lodowego oraz ratownictwa na obszarach wodnych, realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym, czy z zakresu obsługi sonarów do celów poszukiwawczych. Przez wiele lat należał do Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego, działającej przy Szkole, w ramach której brał udział w wielu akcjach poszukiwawczo – ratowniczych na terenie całego kraju. Niejednokrotnie uczestniczył w pracach powołanych przez Komendanta Głównego PSP zespołów d/s opracowania zasad działania z zakresu ratownictwa wodnego.  Wyrazem docenienia jego wkładu w podnoszenie poziomu kształcenia młodych adeptów pożarnictwa oraz postawy podczas prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych było odznaczenie Jacka w r. 2014 Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, w r. 2015 złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” oraz w 2020r. srebrną odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Jacek – życzymy Ci wszystkiego najlepszego w nowym etapie życia!

image_pdfimage_print
Translate »