+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Newsy
Pożegnanie ze służbą.
Jesteś w: Strona startowa > Newsy > Pożegnanie ze służbą.

Pożegnanie ze służbą.

W dniu 25 lutego 2021 zakończył służbę nasz Kolega st. kpt. Marcin Kowalski. Z uwagi na sytuację epidemiczną, pożegnanie miało skromną oprawę. Uczestniczył w nim, oprócz zainteresowanego, Komendant Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy st. bryg. Jacek Antos.

St. kpt. Marcin Kowalski rozpoczął służbę w PSP w dniu 4 sierpnia 2005r. jako słuchacz – podchorąży w SGSP. Po ukończeniu studiów, jako mł. kpt. mgr inż. z dniem 1 lipca 2011r. rozpoczął służbę w KM PSP w Bydgoszczy w JRG 2 na stanowisku dowódca zastępu. W dniu 1 stycznia 2013r. w wyniku przeniesienia służbowego rozpoczął służbę w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy na stanowisku dowódca sekcji, a następnie od 1 lipca 2015  – dowódca zmiany i od 1 stycznia 2019 – wykładowca, którą kontynuował do dnia dzisiejszego. W październiku 2019 został rzeczoznawcą d/s zabezpieczeń przeciwpożarowych.

W swojej karierze zawodowej brał czynny udział w wielu akcjach ratowniczo – gaśniczych. Swoją postawą wielokrotnie udowadniał znaczenie profesjonalizmu, oddania i zaangażowania w naszej służbie. Jego praca w Wydziale Nauczania wniosła wiele energii i praktycznych rozwiązań podczas realizacji zajęć ze słuchaczami. Wykorzystanie jego wiedzy poprawiło jakość kształcenie w naszej Szkole. Wyrazem uznania było odznaczenie st. kpt. Marcina Kowalskiego w r. 2017 brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” oraz w r. 2020 brązową odznaką Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Marcin – życzymy Ci wszystkiego najlepszego w nowym etapie życia!

image_pdfimage_print
Translate »