+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Marzec w JRG.
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Marzec w JRG.

Marzec w JRG.

W marcu Szkolna JRG brała udział w 51 zdarzeniach, z czego pożary                   stanowiły 17, miejscowe zagrożenia 27, a alarmy fałszywe 7 wyjazdów.

Pożar mieszkania.

 

W dniu 8 marca strażacy z naszej jednostki zostali zadysponowani do pożaru. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali duże zadymienie wydobywające się z okna na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego od strony ulicy Toruńskiej. Przed wejściem do kamienicy znajdowały się osoby z mieszkań nr 14 i 16. Świadkowie poinformowali, że w mieszkaniu nr 15 znajduje się niepełnosprawny lokator. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na otwarciu drzwi mieszkania nr 15, które objęte było pożarem. Zastęp ratowniczo-gaśniczy z kamerą termowizyjną udał się na poszukiwania osoby poszkodowanej oraz źródła ognia. Jednocześnie od strony ulicy Toruńskiej kolejny zastęp sprawił drabinę przystawną do okna mieszkania. Rota ratownicza zastała w pokoju objęte pożarem łóżko i fotel, a na podłodze odnalazła 70-letniego mężczyznę, natychmiast przystępując do ewakuacji poszkodowanego na zewnątrz budynku. 70-letni mężczyzna przytomny z widocznymi oparzeniami II stopnia rąk i korpusu ciała. Poszkodowanemu udzielono kpp: podano tlen, zabezpieczono oparzenia opatrunkami hydrożelowymi i przekazano ZRM. Po ewakuowaniu mężczyzny druga rota wchodząc do mieszkania przez okno przystąpiła do akcji gaśniczej. W trakcie prowadzonych działań otrzymano informację, że w mieszkaniu nr 16 znajduje się pies, a w mieszkaniu nr 17 lokatorka z psem. Po oddymieniu klatki schodowej lokatorkę i zwierzęta ewakuowano na zewnątrz budynku. Przy użyciu wentylatora oddymiającego przewietrzono mieszkanie objęte pożarem wraz z klatką schodową, następnie przystąpiono do oddymiania poddasza. Po zakończonych działaniach gaśniczych sprawdzono wszystkie mieszkania w obu klatkach schodowych pod kątem obecności tlenku węgla ( wskazania od 17 do 50 ppm) – mieszkania przewietrzono. Na miejsce przybył przedstawiciel ADM. Poinformowano BCZK o konieczności zabezpieczenia noclegu dla lokatorki mieszkania nr 15, która w trakcie wybuchu pożaru nie przebywała w lokalu.

Pożar samochodu.

 

W dniu 11 marca ratownicy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani na ulicę Cmentarną do palącego się samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy objęty pożarem. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na podaniu jednego prądu wody na palące się auto. Sprawdzono wnętrze samochodu, gdzie znaleziono butlę propan-butan 11kg, którą profilaktycznie schłodzono. Na miejsce przybył właściciel pojazdu, któremu przekazano mienie.

 

Wypadek na DK 10.

 

15 marca nasi strażacy wyjechali do wypadku na DK 10. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek trzech aut osobowych i samochodu ciężarowego z naczepą na środku drogi DK -10, która była całkowicie zablokowana. Cztery osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się po za pojazdami. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na oświetleniu terenu  działań, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Do czasu przybycia ZRM ratownicy udzielali wsparcia psychicznego osobom uczestniczącym w zdarzeniu. Po przyjeździe ZRM, które przebadało wszystkich poszkodowanych – dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Kierująca Oplem Corsą trafiła do Szpitala Wojskowego, a kierujący Seatem Ibizą do Szpitala im. Jurasza. Zepchnięto pojazdy na pobocze gdzie zostały zabrane przez Pomoc Drogową. Droga została całkowicie odblokowana. Na miejscu pozostała Policja, prowadząc dalsze czynności.

fot. Bydgoszcz998

Wypadek na DK 25.

 

W dniu 30 marca strażacy z naszej jednostki zostali zadysponowani do wypadku samochodowego.       Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych. Ford Mondeo Vignale znajdował się na poboczu drogi w rowie, natomiast Opel Meriva znajdował się na lewym pasie ruchu. W czasie przyjazdu zastępu PSP wszystkie osoby znajdowały się po za pojazdami. Kierująca Fordem uskarżała się na ból w okolicy kostki, kierujący Oplem bez obrażeń. Miejsce akcji zabezpieczono po przez wstrzymanie ruchu na DK 25. Działania ratowników polegały na wsparciu psychicznym poszkodowanej do czasu przybycia ZRM – zabrana do szpitala im. Biziela. Równocześnie ratownicy odłączyli akumulatory w pojazdach oraz zakręcono zawór LPG w Oplu, wykonano neutralizacje płynów eksploatacyjnych z samochodu marki Opel. Pojazd znajdujący się na lewym pasie ruchu usunięto na pobocze. Ford zabrany na lawetę celem przywrócenia komunikacji w ruchu drogowym. Na miejscu pozostał patrol Policji zabezpieczając miejsce zdarzenie i prowadząc dalsze czynności wyjaśniające.

fot. Bydgoszcz998

image_pdfimage_print
Translate »