+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Marzec w JRG
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Marzec w JRG

Marzec w JRG

W marcu Szkolna JRG brała udział w 40 interwencjach, z czego miejscowe zagrożenia stanowiły 23, pożary 14, a alarmy fałszywe 3 wyjazdy.

Uderzenie w słup oświetleniowy przy ul . Wojska Polskiego.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w słup oświetleniowy. Kierowca jechał sam, znajdował się poza pojazdem i nie zgłaszał potrzeby przebadania przez ZRM. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na odłączeniu akumulatora i zakręceniu instalacji LPG.  Stwierdzono brak napięcia w uszkodzonym słupie. Na miejsce przybyła policja, która udokumentowała miejsce zdarzenia. Następnie zastęp PSP przy użyciu wciągarki samochodowej odsunął auto od słupa. Słup oświetleniowy  przechylony, trwale przymocowany do fundamentu, stabilny został wygrodzony taśmą ostrzegawczą. O zaistniałym zdarzeniu poinformowano Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Fot. Bydgoszcz998

Pożar przy ulicy Słowiańskiej.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku stróża parkingu oraz samochodu osobowego marki Opel Corsa. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na ugaszeniu pożaru jednym prądem wody w natarciu na w/w obiekty oraz podaniu jednego prądu wody w obronie na stojący obok samochód osobowy BMW E39. Po ugaszeniu pożaru na miejscu pozostała policja prowadząc dalsze czynności dochodzeniowe.

Fot. Bydgoszcz998

Leżący samochód.

 

W dniu 15.03. strażacy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do pomocy w usunięciu skutków wywrócenia się  samochodu przy ulicy Szpitalnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy leżący na prawym boku ok. 5m. od drogi między drzewami. Kierowca jechał sam, był na zewnątrz pojazdu, nie zgłaszał dolegliwości. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na kierowaniu ruchem. W celu wydobycia pojazdu wycięto krzewy oraz gałęzie. W trakcie rozmowy z kierowcą stwierdzono utrudniony kontakt, zadysponowano ZRM. Przybyli ratownicy, przebadali kierowcę i pozostawili na miejscu zdarzenia. Samochód został zabrany przez pomoc drogową. Na miejscu pozostała policja prowadząc swoje czynności.

image_pdfimage_print
Translate »