+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Październik w JRG.
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Październik w JRG.

Październik w JRG.

W październiku Szkolna JRG brała udział w 39 zdarzeniach, z czego pożary stanowiły 8, miejscowe zagrożenia 27, a alarmy fałszywe 4 wyjazdy.

Wypadek na DK10.

W dniu 15 października, strażacy z naszej jednostki zostali zadysponowani do wypadku drogowego na DK 10. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochody po zderzeniu czołowym, znajdujące się na środku jezdni. W samochodzie VW Caddy znajdował się zakleszczony kierowca (przytomny w kontakcie słownym), pasażerka  była poza pojazdem nie zgłaszała dolegliwości. Kierujący Iveco znajdował się poza pojazdem i nie zgłaszał dolegliwości. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na wykonaniu  przy użyciu nożyc hydraulicznych dostępu do poszkodowanego. Kierowcę ewakuowano na zewnątrz pojazdu przy użyciu deski ortopedycznej, został zabrany do szpitala im. Jurasza. W trakcie prowadzonych działań ruch na DK 10 był zamknięty – Policja zorganizowała objazd. Samochody zostały zabrane przez Pomoc Drogową, zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne oraz paliwo. Ruch na DK 10 przywrócono.

Kolizja samochodów osobowych.

W dniu 28 października ratownicy ze Szkolnej JRG po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali kolizję dwóch samochodów osobowych. Pojazdy znajdowały się na skrzyżowaniu ulic Kapuściska i Łukasiewicza, blokując ruch. Kierujący znajdowali się poza pojazdami. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na odłączeniu akumulatorów i neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz zakręceniu zaworu instalacji LPG w Aveo. Kierowca Renault Megane uskarżał się na ból w klatce piersiowej i prawej stronie tułowia, po przebadaniu przez ZRM pozostał na miejscu. Pojazdy usunięto z drogi, udrażniając ruch. Policja pozostała na miejscu prowadząc swoje czynności.

 

image_pdfimage_print
Translate »