+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Kwiecień w JRG.
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Kwiecień w JRG.

Kwiecień w JRG.

W kwietniu Szkolna JRG brała udział w 57 zdarzeniach, z czego pożary stanowiły 18, miejscowe zagrożenia 33, a alarmy fałszywe 6 wyjazdów. Ponadto nasi koledzy byli dysponowani do pomocy poza rejon chroniony SP PSP 6 razy.

Powalone drzewo.

 

W dniu 4 kwietnia nasi koledzy zostali zadysponowani do zdarzenia przy ulicy Modrakowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano przewrócone drzewo leżące na chodniku, pod którym znajdowała się poszkodowana, która była przytomna, z urazami lewej nogi i barku. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na zrobieniu dostępu do poszkodowanej przez odcięcie przeszkadzających gałęzi. Kobiecie udzielono wsparcia psychicznego i przekazano ją przybyłemu na miejsce ZRM. Pani została zabrana do szpitala. Podczas zdarzenia zostały zarysowane pojazdy przez przewracające się drzewo: Opel Astra i Daewoo Lanos . Auta miały zarysowania na lakierze. Następnie leżące drzewo pocięto i ułożono w bezpiecznym miejscu.

zdjęcia st.asp. Robert Smoliński

Wypadek samochodowy.

 

W dniu 4 kwietnia strażacy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 266 km DK 10. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzone czołowo samochody: osobowy z dostawczym. Pojazdy znajdowały się poza jezdnią. Dostawczy Peugeot leżał na prawym boku, podróżujące osoby samodzielnie opuściły pojazd.  Z kolei  kierujący Oplem Astrą zakleszczony był w pojeździe, któremu pomocy medycznej udzielał przybyły przed zastępem PSP ZRM, będący na miejscu zdarzenia.

Policjanci zatrzymali ruch w obu kierunkach, organizując objazd innymi drogami. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na odcięciu dopływu prądu z akumulatorów w obu pojazdach, zakręcono butlę z gazem w Oplu. Jednocześnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do poszkodowanego co pozwoliło na ewakuację mężczyzny w asyście ratowników medycznych z pojazdu do karetki. Usunięto rozlane płyny eksploatacyjne przy pomocy sorbentu.  Na miejsce zadysponowano kolejne trzy ZRM, które zajęły się poszkodowanymi osobami z Peugeota. Wszystkie osoby po przebadaniu przez ZRM zostały zabrane do szpitala. Oba pojazdy zostały zabrane przez Pomoc Drogową. Na miejscu pozostał patrol Policji prowadząc swoje czynności.

zdjęcia asp. sztab. Paweł Mohr

Zatopiony samochód.

 

W dniu 10 kwietnia ratownicy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do pomocy ratownikom z JRG 4 Bydgoszcz. Działania naszych kolegów polegały na wyciągnięciu samochodu osobowego z Kanału Bydgoskiego, do czego użyto SCRt Scania.

zdjęcia mł.ogn. Jakub Siadak

Odprawa Dowódców i Dyżurnych SSK.

 

W dniu 12 kwietnia zorganizowano odprawę dowódców JRG SP PSP oraz dyżurnych Szkolnego Stanowiska Kierowania, w której uczestniczył Zastępca Komendanta SP PSP w Bydgoszczy st. bryg. Robert Sawosz oraz dowódcy wszystkich szczebli ze Szkolnej JRG oraz dyżurni SSK.

zdjęcia mł.bryg. Ireneusz Jakubowski

Wypadek drogowy.

 

W dniu 26 kwietnia nasi koledzy zostali zadysponowani na ulicę Petersona. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek motocyklisty z samochodem osobowym. W chwili przybycia zastępów samochód osobowy znajdował się na poboczu drogi. Kierowca wraz z pasażerem znajdowali się poza pojazdem bez obrażeń. Natomiast kierujący motocyklem leżał na jezdni, a motocykl znajdował się na poboczu. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy motocykliście. Mężczyzna był przytomny, kontaktowy z widocznymi otarciami na ciele. Ze względu na uszkodzenia odłączono akumulator w motocyklu oraz zebrano rozlane płyny eksploatacyjne. Na czas działań droga była zablokowana w obu kierunkach. Na miejsce przybył ZRM, któremu  przekazano poszkodowanego –  po przebadaniu kierowca motocykla  został zabrany do szpitala im. Jurasza. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol Policji prowadził dalsze czynności, a ruch odbywał się wahadłowo.

zdjęcia Foto Bydgoszcz 998

image_pdfimage_print
Translate »