+48 52 349 84 00
sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
Z życia JRG
Lipiec w JRG.
Jesteś w: Strona startowa > Z życia JRG > Lipiec w JRG.

Lipiec w JRG.

W lipcu Szkolna JRG brała udział w 58 zdarzeniach, z czego pożary                   stanowiły 24, miejscowe zagrożenia 28, a alarmy fałszywe 6 wyjazdów. Ponadto nasi koledzy byli dysponowani do pomocy poza rejon chroniony SP PSP 6 razy.

Niebezpieczna substancja.

 

W dniu 8 lipca, ratownicy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do zdarzenia w okolicy ul. Glinki 151. Po przybyciu na miejsce, zastano porzucone dwa paleto-pojemniki po 1m3 oraz 12 beczek z nieznaną substancją w pojemnikach po farbie drukarskiej. Koło jednego ze zbiorników zastano plamę farby. Miejsca akcji zabezpieczono. Działania ratowników polegały na zebraniu wierzchniej warstwy gruntu z rozlaną substancją o powierzchni około 10 m2, do pojemnika zastanego na miejscu zdarzenia. Żaden z pozostałych zbiorników nie był uszkodzony. Na miejscu pozostała Policja prowadząc swoje czynności dochodzeniowe. SKKM poinformowało BCZK o zaistniałej sytuacji.

Pożar na klatce schodowej.

 

W dniu 15 lipca, zadysponowano naszych kolegów do pożaru przy ulicy Grzymały Siedleckiego.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się dym z okna pierwszej klatki schodowej na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego. Większość mieszkańców ewakuowała się z mieszkań przed przybyciem PSP. Miejsce akcji zabezpieczono, z informacji uzyskanych od mieszkańców ustalono, że wydobywający się dym i płomienie pochodzą z szachtu elektrycznego na klatce schodowej. Działania polegały na podaniu jednego prądu proszku z gaśnicy 6 kg na palącą się skrzynkę elektryczną, równocześnie z działaniami gaśniczymi przystąpiono do ewakuacji kobiety z czwartego piętra oraz czterech osób z trzeciego piętra (łączna liczba ewakuowanych osób 24 osoby). Na miejsce zdarzenia zadysponowano Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne oraz ZRM. Do czasu przybycia ZRM lokatorce z czwartego pietra podano tlen. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM przebadał lokatorkę i pozostawił na miejscu zdarzenia. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do mechanicznej wentylacji klatki schodowej, równocześnie prowadzono badanie poziomu tlenku węgla na klatce schodowej oraz mieszkaniach lokatorów (czujnik Ventis w początkowej fazie wskazał 60ppm). Po wentylacji przeprowadzono ponowne badanie – nie stwierdzono zagrożenia, pozwolono lokatorom wrócić do mieszkań. Przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie Gazowe nie stwierdziło zagrożenia. Pogotowie Energetyczne po przybyciu na miejsce zdarzenia odcięło dopływ prądu do bloku; na zakończenie działań we współpracy z elektrykiem ze spółdzielni ponownie podłączono prąd z pominięciem piętra trzeciego i czwartego klatki pierwszej.

Transport ciała.

 

W dniu 23 lipca ratownicy ze Szkolnej JRG zostali zadysponowani do zdarzenia na ulicę Ujejskiego.                  Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano leżącego mężczyznę na brzuchu na dachu budynku jednorodzinnego – brak oznak życia. Miejsce akcji zabezpieczono, działania ratowników polegały na obróceniu mężczyzny na plecy, ZRM po podłączeniu aparatu EKG stwierdził zgon – widoczne również plamy opadowe na twarzy. Ratownicy przy użyciu kosza drabiny mechanicznej przetransportowali zwłoki z dachu na poziom gruntu. Na miejsce Policja przywiozła lekarza POZ, który potwierdził zgon mężczyzny. Na miejscu pozostał patrol Policji oraz Technik Kryminalistyki prowadząc swoje czynności.

Ćwiczenia „Lasy 2021”.

 

W dniu 30 lipca na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski odbyły się ćwiczenia Kompanii Gaśniczej „Bydgoszcz” pod kryptonimem „Lasy 2021”, w których wzięło udział 18 zastępów (w tym z SP PSP). Strażacy ćwiczyli od godz. 10:30 w okolicy miejscowości Rudy.

image_pdfimage_print
Translate »